2019-2020 m. Klaipėdos miesto salės futbolo pirmenybių nuostatai

I. Tikslai ir uždaviniai.
1. Populiarinti salės futbolą Klaipėdos mieste, skatinti klaipėdiečių sportinę gyvenseną.
2. Užtikrinti profesionalų, sklandų salės futbolo pirmenybių vykdymą.
3. Bendradarbiauti su Klaipėdos miesto savivaldybe, žiniasklaida, gyventojais, kad kuo daugiau informacijos apie pirmenybes pasiektų visuomenę.
4. Išaiškinti stipriausią Klaipėdos miesto vyrų salės futbolo komandą.

II. Pirmenybių vykdymas ir vadovavimas.
1. Pirmenybes organizuoja ir vykdo Klaipėdos apskrities ir miesto futbolo federacija.
2. Pirmenybės vyks 2019 m. lapkričio – 2020 m. kovo mėnesiais.

III. Teisėjavimas ir taisyklės.
1. Pirmenybėse rungtyniauja 25 Klaipėdos miesto salės futbolo komandos.

2019-2020 m. Klaipėdos miesto salės futbolo pirmenybių varžybų sistema
Pirmajame etape komandos burtais bus suskirstytos į tris grupes. A grupėje rungtyniaus 9 komandos, B ir C grupėse po 8 komandas. Komandos grupėse sužais vieną ratą ir pirmos keturios komandos iš kiekvienos grupės patenka į kitą etapą ir jos sudarys 12 komandų D grupę, kurios tęs kovą dėl apdovanojimų.

Antrajame etape komandos žais dar po 8 rungtynes, su komandomis patekusiomis į kitą etapą iš kitų dviejų grupių bei iškart „atsineštų“ iškovotus taškus pirmajame etape, tose trijose rungtynėse su komandomis, kurios taip pat pateko į kitą etapą (pvz. antrajame etape bus iškart įskaitomi tarpusavio rungtynių rezultatai tarp A grupės komandų, kurios kartu patenka į kito etapo D grupę ir atitinkamai bus įskaitomi rezultatai iš kitų grupių).

Pirmajame etape 5-9 arba 5-8 vietas grupėse užėmusios komandos, panašiu principu sudarys kitą 13 komandų E grupę ir taip pat antrajame etape žais atitinkamai po 8-9 rungtynes su kitomis komandomis, kurios savose pogrupiuose užėmė 5-9 arba 5-8 vietas bei atitinkamai jau turėtų taškus iškovotus pirmajame etape (su tomis trejomis (A grupės atveju keturiomis) komandomis, kurios užėmė 5-9 vietas.)

Į pagrindines atkrintamąsias varžybas patektų 8 komandos ir žaistų poromis (D1-D8, D2-D7, D3-D6, D4-D5). Ketvirtfinalio poros nugalėtoją nulems bendras dviejų rungtynių rezultatas (po dviejų rungtynių esant lygiam rezultatui, nugalėtoją lemtų baudinių serija). Pusfinalyje irgi būs sužaidžiama po dvi rungtynes. Finale ir rungtynėse dėl trečios vietos rungtynės būs vienerios rungtynės.

Likusios komandos (D9-D12 vietos) ir 4 pirmos komandos (iš E grupės, kuri buvo sudaryta iš 5-9 arba 5-8 vietas pirmajame etape užėmusių komandų) tęstų kovą dėl Mažosios taurės. Ketvirtfinalio poros būtų D9-E4, D10-E3, D11-E2, D12-E1. Iš pagrindinių atkrintamųjų varžybų ketvirtfinalyje iškritusios komandos (pvz. D2-D7 poros pralaimėjusi komanda) prisijungtų prie šių porų nugalėtojų ir tęstų kovą dėl Mažosios Taurės. Visuose etapuose būs žaidžiamos tik vienerios rungtynės.


2. Komandų vietos nustatomos pagal surinktų taškų sumą. Jei šie rodikliai vienodi, vietos nustatomos pagal (eilės tvarka): a) tarpusavio rungtynių rezultatus; b) įmuštų ir praleistų įvarčių skirtumą; c) didesnį pergalių skaičių; d) didesnį įmuštų įvarčių kiekį; e) burtais
3. Pirmojo etapo rungtynėse už pergalę skiriami 3 taškai, lygiąsias - 1, pralaimėjimą - 0 taškų.
4. Rungtynėse žaidžiami 2 kėliniai po 25 minutes, atkrentamosiose rungtynėse - 2 kėliniai po 30 minutes. Laikas rungtynių metu nestabdomas, išskyrus minutes pertraukėles, traumų ir konfliktų atvejais, kai atliekami baudiniai, kai kamuolys atsiduria tribūnose, kai viena iš komandų rungtyniauja mažumoje bei abiejų kėlinių paskutines minutes po pražangų ir kamuoliui esant užribyje.
5. Atkrintamosiose varžybose nepaaiškėjus rungtynių nugalėtojui, mušami 6 metrų baudiniai (baudinių serija – po 5 baudinius arba nepaaiškėjus nugalėtojui, po vieną papildomą baudinį, kol paaiškėja nugalėtojas).
6. I lygoje kiekvienoms rungtynėms teisėjauja 2 teisėjai.
7. Žaidžiama su salės futbolo kamuoliu.
8. Aikštėje žaidžia 1 vartininkas ir 4 žaidėjai.
9. Komandai per kėlinį prasižengus 6 ir daugiau kartų (bet kurioje salės vietoje) skiriamas 10 metrų baudinys (jei šešta ar vėlesnės baudos varžovams skiriamos arčiau nei 10 metrų nuo vartų, tada baudos smūgį galima atlikti nuo prasižengimo vietos).
10. Prasižengus baudos aikštelėje skiriamas 6 metrų baudinys.
11. Vartininkui pagavus kamuolį iš žaidimo, galima iš rankų mesti (perduoti kamuolį) per visą aikštę arba spirti kamuolį į varžovų vartus. Rankomis į varžovų vartus įmestas įvartis neužskaitomas.
12. Vartininkui pradėjus ataką, jam atgal kamuolys negali būti perduodamas kol kamuolio nepalietė varžovas (varžovo kamuolio lietimas skaitosi - kai dėl jo kovojama ir abiejų komandų žaidėjai mikrodvikovoje liečia kamuolį; kai varžovas liečia kamuolį kojomis, jį perdavinėjant savo komandos žaidėjui; kai kamuolys po perdavimo savo komandos žaidėjui, atšoka nuo varžovo kūno; kai nuo varžovo kamuolys užeina į užribį;)
13. Būdamas varžovų aikštės pusėje vartininkas gali varinėtis ir perdavinėti kamuolį be apribojimų.
14. Komanda per kėlinį turi teisę imti vieną minutės pertraukėlę.
15. Komandos techninėje zonoje gali būti tik visi rungtynėms registruoti žaidėjai ir 3 oficialūs asmenys.
16. Nepaminėtais atvejais varžybose laikomasi tarptautinių salės futbolo taisyklių.

IV. Drausminės nuobaudos.
1. Žaidėjas gavęs 3, 5 įspėjimus (geltonas korteles) diskvalifikuojamas 1 rungtynėms. Po antrojo varžybų etapo žaidėjų gauti įspėjimai anuliuojami ir per atkrentamąsias varžybas gauti įspėjimai nesumuojami bendroje įskaitoje.
2. Žaidėjas dukart įspėtas (geltona kortelė) per rungtynes ir pašalinamas arba iškart pašalinamas (raudona kortelė) už taisyklių pažeidimą, praleidžia vienerias rungtynes (kalendoriniu principu). Pašalinus žaidėją iš aikštės, jo komanda žaidžia 2 minutes arba iki praleisto įvarčio, turėdama savo sudėtyje vienu žaidėju mažiau.
3. Žaidėjas arba oficialus komandos narys pašalintas už nesportinį elgesį varžovų komandos narių, teisėjų ar varžybų organizatorių atžvilgiu, diskvalifikuojamas pagal drausmės komisijos nutarimą.
- už konfliktus, rungtynių dalyvių įžeidimus ar incidentus tarp žaidėjų, žaidėjas diskvalifikuojamas nuo 2 iki 4 rungtynių.
- už panaudotą smurtą prieš:
• rungtynių teisėjus, varžybų organizatorius – nusižengusio asmens diskvalifikacija nuo 5 iki 10 rungtynių ir bauda komandai iki 100 eurų;
• varžovus rungtynių metu, iki rungtynių arba joms pasibaigus – nusižengusio asmens diskvalifikacija nuo 3 iki 5 rungtynių ir bauda komandai 50 eurų;
• Žaidėjams ar treneriams paskyrus piniginę baudą, ją apmoka pasirinktinai arba pats žaidėjas, arba komanda, tačiau kol bauda neapmokėta pirmenybių tęsti negali nei žaidėjas, nei komanda. Komandai nesumokėjusiai baudos, artimiausiose rungtynėse įskaitomas pralaimėjimas 0:10. Komandai, nesumokėjusiai baudos iki antrų iš eilės pagal tvarkaraštį rungtynių, antrą kartą įskaitomas pralaimėjimas 0:10 ir bus svarstomas komandos pašalinimas iš pirmenybių.

4. Už kitus pažeidimus, kurie nėra išvardinti šiuose nuostatuose, baudas skiria KLFF drausmės komisija arba KLFF valdyba.

Pastaba. Aukščiau išvardintos nuobaudos už pašalinimus yra minimalios ir priklausomai nuo pražangos pobūdžio, sukeltų pasekmių bei nusižengusio asmens elgesio po pražangos užfiksavimo ir nuobaudos paskyrimo, gali būti žymiai griežtesnės iki žaidėjo arba komandos pašalinimo iš pirmenybių.

5. Jei rungtynėse dalyvauja į protokolą neįrašytas, diskvalifikuotas arba teisės rungtyniauti komandoje neturintis žaidėjas, tai jo komandai užskaitomas pralaimėjimas 0:10 ir taikoma -1 taško nuobauda.
6. Jeigu komanda, nepasibaigus rungtynių laikui be teisėjo leidimo palieka aikštę ir atsisako į ją grįžti tęsti rungtynių, arba dėl jos kaltės nutraukia teisėjai, apie tai išsamiai išdėstę protokole, jai užskaitomas pralaimėjimas 0:10 ir taikoma -1 taško nuobauda.
7. Jei drausmės komisija nusprendžia, kad komanda neatvyko į rungtynes be pateisinamos priežasties, tai jai užskaitomas pralaimėjimas 0:10, taikoma -1 taško nuobauda bei skiriama piniginė 25 eurų bauda už lygos prestižo menkinimą, kuria komandos privalo susimokėti iki sekančių rungtynių. Pasikartojus šiam atvėjui, komandai bus paskirta 50 eurų bauda ir svarstomas komandos pašalinimas.

V. Protestai.
1. Komanda, norinti pateikti protestą, privalo apie tai įspėti rungtynių teisėjus, varžovų komandos oficialius asmenis.
2. Protestas nagrinėjamas per 24 val. gavus išsamų motyvuotą protestą ir sumokėjus 30 Eur. mokestį, kuris patenkinus protestą gražinamas.
3. Protestas negali būti pateiktas dėl teisėjų sprendimų.

VI. Apdovanojimai
1. Komanda nugalėtoja ir prizininkės apdovanojamos taurėmis, o komandų žaidėjai - medaliais.
2. Specialiais prizais apdovanojami:
a) Rezultatyviausias pirmenybių žaidėjas;
b) Geriausias pirmenybių vartininkas;
c) Geriausias pirmenybių žaidėjas;
Šių nominacijų nugalėtojai nustatomi sumavus komandų vadovų apklausos rezultatus.
Pirmenybių metu varžybų organizatoriai turi teisę savo nuožiūra vykdyti papildomus apdovanojimus (pvz. savaitės gražiausio įvarčio autorius ir kita).

VII. Komandų registracija.
1. Komanda iki lapkričio 18 d. pirmenybėms gali registruoti 25 žaidėjų, kurie visi gali dalyvauti kiekvienose rungtynėse. Iki 2020 m. sausio 4 d. (imtinai) komanda bus galima papildyti 5 naujais žaidėjais.
2. I-oje lygoje be apribojimų galima registruoti Lietuvos salės futbolo A lygoje, užsienio klubuose bei LFF A lygoje ir žemesnėse lygose žaidžiančius žaidėjus.
3. Žaidėjas vienu metu gali būti registruojamas tik vienoje Klaipėdos miesto salės futbolo pirmenybių komandoje. Salės futbolo sezono metu žaidėjas registracijos laikotarpiu gali būti registruotas ne daugiau kaip dvejose komandose.
4. Komandos vadovas rungtynių protokolą užpildo likus 10 minučių iki rungtynių pradžios.
5. Komanda privalo rungtyniauti tvarkinga apranga, ant kurios marškinėlių turi aiškiai matytis žaidėjo numeris.

VIII. Informacijos šaltiniai.
1. Informacija apie pirmenybes bus skelbiama Klaipėdos apskrities futbolo federacijos internetinėje svetainėje www.klff.lt ir vietinėje spaudoje.
Informacija


KLFF.lt - 2015